Dołącz do Naszej społeczności
zobacz gdzie jesteśmy. |
picture picture picture picture
picture

Nowy wątek

Dzisiaj użytkownik: Mikuś222 utworzył wątek w kategorii: Biznes.

picture

Piszemy opinie

Każdy chce jak najwięcej wiedzieć o danym produkcie. Zapraszamy.

picture

Tworzymy forum

Każdy użytkownik przyczynia się to rozwoju tego forum. Dziękujemy.

Mieszkania do wynajecia w Warszawie

Mieszkania do wynajecia w Warszawie

Znalazłem pracę w Warszawie i przydałby się namiar na dobre mieszkanie do wynajęcia. Samodzielnie trochę szukałem, ale kiepsko idzie. Może macie sprawdzone bazy mieszkań, gdzie nie narażę się na zbędne koszty przy podpisywaniu umowy? Proszę o kontakt doświadczonych najemców w dyskusji lub na priv.

alek44

Posty: 3

 
Sprawdź, czy cena za wynajem obejmuje czynsz i opłaty, czy jeszcze trzeba oddzielnie dopłacać. Kilka razy się z tym niestety naciąłem.

klakla09

Posty: 16

 
Jak samodzielnie trudno ci coś faktycznie znaleźć to może warto zgłosić się do pośrednika, ewentualnie przejrzeć serwisy, które agregują oferty z warszawskiego rynku nieruchomości. To pomaga, ale zwróć uwagę na aktualne informacje o mieszkaniach. Z tym jest największy problem.

okrzemek

Posty: 5

 
Z aktualnością ogłoszeń mieszkań na wynajem jest największy problem. Ktoś wstawia ogłoszenie w poniedziałek, a już po kilku godzinach nieaktualne. Musisz mieć dostęp do nieco większej bazy moim zdaniem.

Oct714

Posty: 23

 
Jak od razu na dłużej będziesz chciał podpisać umowę to jesteś automatycznie w uprzywilejowanej sytuacji. Takich najemców jednak się docenia. Ze studentami jest sporo problemów, więc warto się zaprezentować z dobrej strony.

Suit

Posty: 14

 
Dobra praktyka przed wynajmem mieszkania to sporządzanie protokołu zdawczo – zbiorczego mieszkania. Jak wchodzisz do nieruchomości na wynajem to lepiej wszystkie elementy techniczne posprawdzać.

Oct714

Posty: 24

 
Proś o przedstawienie rachunków za pół roku minimum. To pozwoli przeanalizować opłacalność lokalizacji. Dobrze też pomyśleć o oddzielnym ubezpieczeniu oc z perspektywy najemcy. Lepiej nie ryzykować, bo stan mieszkań jest naprawdę różny.

Hihi_WWW

Posty: 26

 
Jak w Warszawie chcesz pod studia znaleźć mieszkanie to we wrześniu trochę ciężki okres. Najlepiej to szukać lipiec, sierpień. Teraz raczej przez agenta możesz spróbować. Z tych bardziej zaufanych to www.zamieszkaj48.pl, bo przy płatnej rejestracji masz do wglądu mnóstwo mieszkań w stolicy i od ręki można podpisać umowę. Tak właśnie zrobiłem i udało się przy uczelni znaleźć mieszkanie dwupokojowe w normalnych stawkach (w granicach 1500 złotych na 3 osoby).

Kaazz

Posty: 23

 
Pamiętaj, że przy głównych uczelniach mieszkania w Warszawie charakteryzują się najwyższymi stawkami. Możesz poszukać czegoś na Białołęce, bo z reguły jest trochę taniej. Przynajmniej tak wynika z moich analiz, kiedy szukałem czegoś pod wynajem.

jastinn

Posty: 3

 
Zawsze rozmawiaj z właścicielem przed wynajmem mieszkania, a nie z pośrednikami, znajomymi, sąsiadami, czy kimkolwiek innym. Do tego wypadałoby zweryfikować, czy właściciel nieruchomości jest nim faktycznie.

zenio30

Posty: 12